Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaEkonomiPazarcılar Odası’nda yeni başkan Mehmet Doğan

Pazarcılar Odası’nda yeni başkan Mehmet Doğan

Manavgat Sabit ve Seyyar Pazarcılar Odası olağan genel kurulunda, Sami Dursun Doğan’ı 191 oy farkla geçen Mehmet Doğan odanın yeni başkanı oldu.

Manavgat Sabit ve Seyyar Pazarcılar Odası olağan genel kurulu cumartesi günü Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de katıldığı genel kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Divan heyetinin belirlenmesinin ardından yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporları okundu ve ibra edildi. Tahmini bütçenin de onaylandığı genel kurulda başkan adayları Sami Dursun Doğan ve Mehmet Doğan birer konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından seçime geçildi.

1715 üyenin bulunduğu oda seçiminde 1542 üye kurulan 7 sandıkta oyunu kullandı. Saat 17:00’de oy verme işleminin tamamlanmasının ardından oy sayımına geçildi. Oy sayımında 1527 oy geçerli sayılırken 15 oy ise geçersiz sayıldı. Geçerli oyların 668’ini Sami Dursun Doğan alırken, diğer aday Mehmet Doğan rakibinden 191 oy fazla alarak 859 oyla odanın yeni başkanı seçildi.

Seçim sonucunun duyulmasının ardından Atatürk Kültür Merkezi fuaye alanı ve dışında Mehmet Doğan’ın taraftarları büyük bir coşku yaşadı. Mehmet Doğan’ı omuzlarına alan pazarcılar seçim galibiyetini kutladı.

Facebook'la yorum yapın

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler

Facebook'la yorum yapın