Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaEkonomiKripto paraReddit Kullanıcılarının Dikkatini Çeken 6 DeFi Projesi (Sponsorlu)

Reddit Kullanıcılarının Dikkatini Çeken 6 DeFi Projesi (Sponsorlu)

Reddit’te oldukça zeki yatırım grupları var ve bu platformda hangi kriptoların trend olduğunu görmek her zaman büyüleyici olmuştur. Reddit kullanıcılarının görüşleri özellikle değerli olabilir, çünkü pek çok kez bilinçli yatırımcıların görüşlerini açıkça temsil etmişlerdir. İşte Reddit kullanıcılarının şu anda hakkında konuştuğu en iyi altı DeFi projesi:

1. Metacade (MCADE): GameFi için En İyi DeFi Projesi

2. Bancor (BNT): Otomatik Ticaret ve Stake için En İyi DeFi Projesi

3. Beefy (BIFI): Bileşik Faiz için En İyi DeFi Projesi

4. Origin Protocol (OGN): NFT’ler için En İyi DeFi Projesi

5. Osmosis (OSMO): Merkezi Olmayan Cosmos Borsası için En İyi DeFi Projesi

6. Poligon (MATIC): Uygulamalar Oluşturmak için En İyi DeFi Projesi

Metacade: GameFi için En İyi DeFi Projesi

Yakında faaliyete geçecek bir GameFi şirketi olarak , Reddit’teki en iyi DeFi projeleri listesine dâhil edilecek en bariz seçim olmayabilir. Ancak DeFi ve GameFi arasında açık bir bağlantı var ve bu, her iki kelimenin de son iki harfinden anlaşılabilir: Fi, yani finans. Metacade kendi başına geleneksel DeFi hizmetleri sunmasa da, DeFi platformlarında teminat olarak sunulabilen ve aynı zamanda stoklama, madencilik ve getiri optimizasyonu amaçları için de kullanılabilen bir token’a (MCADE) sahiptir.

Metacade, kâr sağlayıcı Play2Earn (Kazanmak için Oyna), Compete2Earn (Kazanmak için Yarış), Create2Earn (Kazanmak için Oluştur) ve Work2Earn (Kazanmak için Çalış) işlevleriyle her türden blok zinciri oyuncusuna hitap ediyor. P2E ve oyun birçok kişi tarafından kripto dünyasının bir sonraki önemli unsuru olarak görülüyor ve bu da Metacade’i yatırımcılar için cazip kılıyor. Ancak bunun da ötesinde, GameFi ve DeFi dünyalarının giderek daha fazla birleşmeye ve kesişmeye başlayacağı açıktır. Örnek olarak, bir metaverse arazi satın almak ve ardından onu kiralamak GameFi ve DeFi arasındaki sınırları belirsiz hale getirir.

Reddit Kullanıcıları Metacade’i Neden Seviyor?

Metacade şu anda ilk presale aşamasında ve bu nedenle Reddit topluluğundaki yatırımcılara erkenden harekete geçme avantajı sunuyor. Ancak Reddit kullanıcıları, lansmandan elde edecekleri kazançların ötesinde, genel olarak P2E sektöründe gerçekleşmesi beklenen büyük patlamadan ve özellikle de Metacade’in potansiyelinden heyecan duyuyor. Metacade, P2E işlevselliğiyle ve yeni çıkacak oyunlar için bir sıçrama tahtası görevi görerek hem kripto oyuncularına hem de geliştiricilere bir dizi kazanç kapısı sunuyor. Ayrıca Metagrants finansman girişimi aracılığıyla yeni oyunların geliştirilmesini aktif olarak destekliyor.

Metacade ile hem oyuncular hem de geliştiriciler kripto oyunlarından gelir elde edebilir ve Metacade topluluğu büyüdükçe, yatırımcıları ve kripto meraklıları açısından olumlu sonuçlar doğurabilir. Reddit’teki Metacade hayranları da Metacade’in en iyi oyunları geliştirme ve piyasaya sürme planlarını, güvenlik ve şeffaflığa olan bağlılığını, stake etme konusundaki eşitlikçi yaklaşımını ve DAO (Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon) olma yol haritasını övgüyle karşılıyor.

>>> Metacade presale’ine katılabilirsiniz <<<

Bancor: Otomatik Ticaret ve Stake için En İyi DeFi Projesi

Bancor bir Otomatik Piyasa Yapıcıdır (AMM). Aslında, daha da fazlası, ilk AMM’dir. 2017’den beri, kullanıcıların farklı kripto para birimleriyle işlem yapmasına olanak tanıyan merkeziyetsiz bir borsa olarak faaliyet göstermektedir. Yatırımcılar, BNT tokenleri ve diğer kripto para birimlerinden oluşan likidite havuzlarından satın alım yapmaktadır. Yatırımlarından faiz kazanabilirler ve alım satımlar farklı likidite havuzları arasında etkin bir şekilde yapılır.

Piyasaya ilk çıkan şirket olan Bancor’un iş modeli Uniswap ve PancakeSwap gibi şirketler tarafından başarıyla kopyalandı (hatta bazılarına göre daha da geliştirildi).

Reddit Kullanıcıları Bancor’u Neden Seviyor?

Kripto sepetinizde hem uzun vadede iyi performans gösteren hem de yüksek riskli ama aynı zamanda yüksek getiri ihtimali olan tokenleri içeren kapsamlı bir portföye sahip olmak her zaman iyi bir fikirdir. Reddit kullanıcıları, diğer kriptolar arasında Bancor’un daha düşük riskli bir seçenek olmasını seviyorlar. Bancor beş yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteriyor ve güvenlik, emniyet ve denetim konularında iyi bir üne sahip.

Kullanıcılar ayrıca Bancor’un EOS ve Ethereum’da çalışabilmesinin yanı sıra birden fazla kripto para birimini desteklemesini de memnuniyetle karşılıyor. Bancor’un lehine olan diğer noktalar arasında tek taraflı stake etme, kullanım kolaylığı, kalıcı kayıp koruması ve bir DAO (Merkeziyetsiz Otonom Organizasyon) olarak faaliyet göstermesi yer alıyor.

Beefy: Bileşik Faiz için En İyi DeFi Projesi

Beefy kimi yönleriyle Bancor’a benzemektedir. Ancak Bancor’un likidite havuzları varken, Beefy’nin kriptolarınızı saklayabileceğiniz kasaları vardır. İşin zekice olan kısmı da burada: Beefy, sizin için mümkün olan en iyi bileşik faizi oluşturmak amacıyla bu tokenları otomatik olarak başkalarına borç verir ya da stake eder. Dahası, ücretler düşüktür, müşteriler yönetim haklarına sahiptir ve BIFI tokenlerini stake ettiğinizde, Beefy’nin gelir payından hakkınızı alabilirsiniz.

8 Ekim 2020’de Beefy, Binance Akıllı Zincir (BSC) üzerindeki ilk kasa grubuyla faaliyete geçti. O zamandan bu yana, kendisini en iyi çoklu zincir getiri optimizatörü olarak konumlandırarak önemli sayıda ek blok zincirinde faaliyete geçmiştir. Merak ediyorsanız söyleyelim, ismi (Beefy=etli/güçlü kuvvetli) Beefy’nin kazançlarınızı artıracağı fikrine dayanıyor!

Reddit Kullanıcıları Beefy’yi Neden Seviyor?

Beefy Reddit’te çok popüler ve şirket hakkında çok sayıda olumlu başlık var. İlgili tüm gönderilerde arama yaptığınızda, Reddit kullanıcılarının Beefy hakkında sevdikleri noktaları keşfetmeniz uzun sürmeyecektir. Her zaman adil olmayan bir piyasada Beefy, göreceli güvenliği ile yüksek puan alıyor.

Kullanıcılar ayrıca Beefy’nin yeni bir platformu listelemeden önce, hakkında araştırma yapmasını da takdir ediyor. Bu yaklaşım, Beefy’nin zor işlerin çoğunu sizin için yaptığı anlamına geliyor. Yalnızca, bu kasaların değerinin yükselebileceği gibi düşebileceğini de aklınızdan çıkarmayın!

Origin Protocol: NFT’ler için En İyi DeFi Projesi

Origin Protocol, kriptodaki en popüler iki teknolojiyi bir araya getiriyor: NFT’ler ve DeFi. Origin Story, NFT’lerin pazarlanabildiği, satılabildiği ve bırakılabildiği sanal bir mağaza görevi görüyor. Yaratıcılar NFT’lerinden kolayca para kazanabilir, ünlü “

Coinkolik

Facebook'la yorum yapın

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler

Facebook'la yorum yapın