Salı, Ocak 31, 2023
Ana SayfaEğitimRektör Mustafa Ünal’dan Manavgat’ta ki fakülte binasına övgü

Rektör Mustafa Ünal’dan Manavgat’ta ki fakülte binasına övgü

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Manavgat’ta yapımı süren Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi ile Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi binasında çalışmaları inceleyerek, “Her yönüyle son derece donanımlı bir bina oldu. Konferans salonları, sınıflar, anfiler yemekhaneler, kütüphane, laboratuar alanları, akademik personelin odaları ve öğrencilerin sosyal faaliyet alanlarının hepsi düşünüldü” dedi.

AÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, üniversitenin Antalya’nın Manavgat’ta bulunan fakülte inşaatı ve diğer okullarında incelemelerde bulundu. Rektör Ünal’a, Manavgat MATSO Turizm Fakültesi dekanı Prof. Dr. Hakan Sert, Manavgat Yüksek Öğretim Vakfı (MAYÖV) Başkanı Muammer Güneş, Manavgat Sanayici ve İş İnsanları (MASİAD) Başkanı Mücahit Tatar, Manavgat Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin, akademik personel ve diğer yetkililer eşlik etti.

3’NCÜ FAKÜLTE BAŞVURUSUNU YAPTIK

Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi ile kuruluş için Yüksek Öğretim Kurulu’ndan onay beklenilen Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi inşaatı gezen rektör Prof. Dr. Mustafa Ünal’a yetkililer tarafından inşaat hakkında bilgi verildi. İnşaat incelemesinin ardından gazetecilere açıklama yapan rektör Ünal, Manavgat’ta meslek yüksek okulu turizm fakültesi ile sosyal ve beşeri bilimler fakültesinin olduğunu belirtti. Turizm fakültesinin 4 bölümle, sosyal ve beşeri bilimler fakültesinin ise 2 bölümle eğitim ve öğrenime devam ettiğini söyleyen rektör Prof. Dr. Mustafa Ünal, “Şu anda Manavgat’ta kurulmak üzere 3’ncü fakülte başvurumuzu yaptık, mühendislik ve doğa bilimleri fakültesi. İnşallah onay geldikten sonra o fakültenin de kurulum işlemlerine başlayacağız. Tabii, bu kadar fakülte kuruyoruz ama çocuklar eğitimi öğrenimi nerede görecek? Bugün fakülte binalarımızın inşaatını gözlemeye geldik. Ben Manavgat’ın ileri gelenlerine özellikle MAYÖV yönetimine çok teşekkür ediyorum” dedi.

HARİKA BİR BİNA

Manavgat’ta inşa edilen binanın projesinin harika olduğunu söyleyen rektör Prof. Dr. Mustafa Ünal, “Harika bir bina projelendirmiştik zaten. Hayırseverimize de burada çok teşekkür ediyorum. İnşallah binamı bittikten sonra Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi’yle Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’ni buraya taşıyacağız. Her yönüyle son derece donanımlı bir bina oldu. Konferans salonları, sınıflar, anfiler yemekhaneler, kütüphane, laboratuar alanları, akademik personelin odaları ve öğrencilerin sosyal faaliyet alanlarının hepsi düşünüldü” dedi.

ÖĞRENCİLER YEMEK HAZIRLADI

Fakülte binası inşaatında yapılan incelemenin ardından rektör Prof. Dr. Mustafa Ünal, Manavgat MATSO Turizm Fakültesi’ni de ziyaret ederek incelemelerde bulundu.  Turizm fakültesinde Aşçılık Programı öğrencilerinin hazırladıkları yemekler hakkında bilgi alan AÜ rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Manavgat Yüksek Okulu Hacı Nazmiye Mehmet Tümbül Eğitim ve Uygulama Merkezi’nde de incelemede bulundu. Merkezin yanında kurulan seraları da gezen Prof. Dr. Mustafa Ünal, yapılması planlanan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler