DOLAR 18,8383 % 0.1
EURO 20,3282 % -1.12
GRAM ALTIN 1.128,47 % -2,34
ÇEYREK A. 1.845,04 % -2,34
BITCOIN 448.678 -0.358
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

Remzi Çayır: “Ses ABD ve Rusya’dan çıkıyor”

Milli Yol Partisi (MYP) Genel Başkanı Remzi Çayır, terör örgütüne yönelik Pençe Kilit Operasyonu’nun başlaması öncesinden PKK’dan çok ABD ve Rusya’nın sesinin çıktığını söyledi. Çayır; “Sesler, Amerika’dan geliyor. Rusya’dan geliyor. Ne diyorlar; ‘Aman dokunmayın, büyüttüğümüz, büyütmeye çalıştığımız terör yavrumuza dokunmayın’ diyorlar” dedi.

MYP’nin Antalya’nın Manavgat İlçesi’nde düzenlediği ‘Genişletilmiş İstişare Toplantısı’ başladı. Toplantıya partinin merkez karar ve yönetim kurulu üyeleri ve il başkanları katılıyor. Toplantıda bir koltuğa 25 Mart 2009’da şüpheli bir helikopter kazasında hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu’nun fotoğrafı konuldu.

Toplantının açılışında konuşan MYP Genel Başkanı Remzi Çayır, ülkelerin ve toplumların menfaatlerine ve ideallerine göre yaşadıklarını belirterek, “Yanıbaşımızda terör sinsi ve farklı yapısıyla karşımıza çıkarken, hatta isimler değiştirerek uluslar arası arenada kendisini meşru gösterme çabasına girerek, bizi bir şekilde zayıf düşürmeye çalışmaktadır.  Terör örgütünün de faaliyeti ve varlığı bir türlü sona erdirilememektedir. Elbette bunun sebepleri var” dedi.

PENÇE KİLİT KARA HAREKATI

Suriye’nin ve Irak’ın kuzeyinde bulunan terör örgütüne yönelik Pençe Kilit kara harekatının düzenlenmesinin an meselesi olduğunu ve bu harekata karşı seslerin eden yükseldiğini söyleyen Genel Başkan Remzi Çayır şunları söyledi:

“Şu an Pençe Kilit operasyonu başlamak üzereyken sesler PKK’dan, terör örgütünden gelmiyor. Nerden geliyor sesler, Amerika’dan geliyor. Rusya’dan geliyor. Ne diyorlar; ‘Aman dokunmayın, büyüttüğümüz, büyütmeye çalıştığımız terör yavrumuza dokunmayın’ diyorlar. Müttefik olduklarını, dost olduklarını, birlikte işbirliği yapmakta olduklarını iddia eden Rusya’da, Amerika’da ne yazık ki, söz konusu iç güvenliğimiz, dış güvenliğimiz olduğunda hiçbir zaman gözümüzün yaşına bakmamakta, dünü unutmakta, dostluğu ve müttefikliği rafa kaldırabilmektedir. ‘Dokunmayın’ diyorlar; neye dokunmayalım; ‘terör örgütüne dokunmayın, silah verdiğimiz PKK’ya PYD’ye dokunmayın’ diyorlar.”

MİLLETİN GELECEĞİ SÖZ KONUSUYSA HİÇBİR GÜCE RAM OLMAYIZ

MYP’nin millet ve memleket meselelerinde devletin yanında duracağını ifade eden Remzi Çayır, “Biz milletin menfaati, milletin geleceği söz konusu olduğunda hiçbir güce ram olmayız, hiçbir dünyalık hesabın içine giremeyiz. Bu ülkenin birliği ve beraberliği söz konusu olduğunda, bu ülkenin sevdalıları, Muhsin Yazıcıoğlu’nun arkadaşları asla ve asla oy hesabı yapamazlar. Onun içinde mutlak anlamda dış güvenliğini, Suriye’de, Irak’ta, Afganistan’da, Ürdün’de arayan ABD, sınırda başımıza bela açmaya çalışan terör örgütüne sahip çıkmak için çırpınıp durmakta. Bizim şu veya bu şekilde sınırlarımızı savunma için bile adım attığımızda sesini yükseltmekte ve bize engel olmaya çalışmaktadır. Milli Yol Partisi bu konuda asla ve asla siyaset bakmaz, iç siyasetin şu veya bu şekilde girdabına düşmez. Memleketimiz söz konusuysa geleceklerimiz feda olsun” diye konuştu.

İHTİYAÇ OLMASAYDI BU KADAR PARTİ OLMAZDI

Partilerinin kuruluş dönemlerinde herkesin kendilerine istihza ile baktığını, 120’den fazla parti olduğunu hatırlattığını söyleyen Çayır, “Düşünürün biri ‘İcat ihtiyaçtan doğar’ demiş. İhtiyacın olduğu yerde, ihtiyaç devam ettiği müddetçe, talep devam ettiği müddetçe, problemler var olduğu müddetçe arayışlar devam edecektir. Türkiye’de ne yazık ki, bu arayışı var eden hükümetler ve iktidarlar olmuştur. Eğer Türkiye’de mevcut iktidar veya iktidarlar gereği gibi ülkeyi yönetmiş olsalardı, milleti mutlu etmiş olsalardı, insanları onurlu ve şerefli yaşatmış olsalardı, yeni partilere ihtiyaç olmaz, partilerin sayısı 127’yi bulmazdı” dedi.

ÜLKÜCÜ CUMHURBAŞKANI ADAYI

MYP Genel Başkanı Remzi Çayır, önümüzdeki sene yapılacak olan genel seçimlere parti olarak tek başlarına katılacaklarını ve ülkücü bir cumhurbaşkanı adayı çıkaracaklarını söyledi.

MYP Genişletilmiş İstişare Toplantısı yarın sona erecek.


Warning: Illegal string offset 'ozellikler_videOzet' in /home/u753624172/domains/akdenizpazar.com/public_html/wp-content/themes/theHaberV7/dosyalar/singlesablon/single-videogaleri.php on line 132

Milli Yol Partisi (MYP) Genel Başkanı Remzi Çayır, terör örgütüne yönelik Pençe Kilit Operasyonu’nun başlaması öncesinden PKK’dan çok ABD ve Rusya’nın sesinin çıktığını söyledi. Çayır; “Sesler, Amerika’dan geliyor. Rusya’dan geliyor. Ne diyorlar; ‘Aman dokunmayın, büyüttüğümüz, büyütmeye çalıştığımız terör yavrumuza dokunmayın’ diyorlar” dedi. MYP’nin Antalya’nın Manavgat İlçesi’nde düzenlediği ‘Genişletilmiş İstişare Toplantısı’ başladı. Toplantıya partinin merkez karar […]

03 Aralık 2022 - 16:09