Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaAsayişRus turistlerin banka hesaplarından para çeken 3 şüpheli tutuklandı

Rus turistlerin banka hesaplarından para çeken 3 şüpheli tutuklandı

ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde, 2 ayrı olayda yardım etmek bahanesiyle yaklaştıkları Rus turistlerin kredi kartlarından 62 bin ruble ve 74 dolar karşılığı yaklaşık 6 bin 700 lira para çektiği tespit edilen 4 şüpheli jandarma tarafından yakalandı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden Ş.D., L.P. ve M.İ. tutuklandı

Antalya’nın Manavgat ilçesi Ilıca Mahallesi Kumköy turizm merkezinde ki 5 yıldızlı bir otelde tatil yapan Rus uyruklu adı açıklanmayan bir turist, Salı günü bölgede bulunan banka ATM’sinden para çekmek istedi. ATM’den para çekemeyen Rus turiste şüpheli 2 kişi yardım etmek istedi. ATM’den para çekemeyen Rus turist, kartının makineden kaldığı için ATM’nin yanından ayrıldı.

Rus turistin ayrılmasının ardından şüpheli 2 kişi, kredi kartından 32 bin Ruble karşılığında Türk lirası çekti. Bu sırada Rus turist, kartını iptal ettirmek amacıyla bankasını aradığında hesabından 32 bin Ruble çekildiğini öğrendi. Rus turistler, otel görevlileri aracılığıyla jandarmaya başvurarak şüpheli 2 kişi hakkında şikayetçi oldu.

Aynı gün, Çolaklı turizm bölgesinde 5 yıldızlı bir otelde tatil yapan bir kadın Rus turistte, banka ATM’sinden yardım etme bahanesiyle yanına yaklaşan bir şüphelinin hesabından 30 bin ruble ve 74 dolar karşılığı parasının çekildiğini belirterek şikayetçi oldu.

Turistlerin şikayeti üzerine Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri her iki bölgenin yakınlığını sebebiyle olayın aynı kişiler tarafından gerçekleştirilmiş olabileceği dikkate alarak araştırma başlattı. Çevrede bulunan güvenlik kameralarının incelenmesi ve Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü’yle koordinasyon içerisinde yürütülen çalışma sonucunda olayla ilgili olduğu tespit edilen ve kimlikleri belirlenen Ş.D., L.P., M.İ. ve A.A. yakalanarak göz altına alındı.

Jandarmada işlemleri tamamlanan şüpheliler, sağlık kontrollerinin ardından adliyeye sevk edildi. Savcı tarafından sorgulanan şüpheliler Ş.D., L.P., M.İ. ve A.A. tutuklanmaları talebiyle sulh ceza hakimine sevk edildi. Sulh ceza hakimi tarafından ifadeleri alınan şüphelilerden Ş.D., L.P. ve M.İ. tutuklanırken, A.A. tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Rus turistlerin hesaplarından çekilen paralar bulunamadı.

escort mersin

kaspersky satın al

Facebook'la yorum yapın

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler

Facebook'la yorum yapın