Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaSağlıkKoronavirüsSağlık Bakanı Fahrettin Koca Manavgat'ta ki sevinci paylaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Manavgat’ta ki sevinci paylaştı

Manavgat Özel Akdeniz Hastanesi’nde 35 gün sonra yoğun bakımdan servise alınan Cihan Albak’ın fotoğrafını sosyal medyada paylaşan Dr. İbrahim Emer, “Ben sadece sevincimi paylaştım. Hakikaten şu anda şok yaşıyorum, bu kadar etkili olacağını, bu kadar ilgi göreceğini hiç beklemiyordum” dedi. İbrahim Emer’in paylaşımını retweet eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, çalışanların mutluluğuna ortak oldu.

Manavgat’ta bir otelde servis görevlisi olarak çalışan Cihan Albak(36) 8 Aralık’ta rahatsızlandı. Manavgat Özel Akdeniz Hastanesi’ne getirilen Cihan Albak’ın yapılan testlerinde Covid 19 pozitif olduğu anlaşıldı. Durumu ağırlaşan Cihan Albak’ın tedavisi 15 Aralık’ta yoğun bakım servisinde entübe durumda ventülatöre bağlı olarak devam sürdürüldü. Cihan Albak’ın tedavisi devam ederken, hamile olan eşi Ülkü Albak, 24 Aralık’ta aynı hastanede Eymen adı verilen bir erkek bebek dünyaya getirdi.


SAĞLIK BAKANINDAN TEBRİK

Dün yoğun bakımdaki tedavisi tamamlanan Cihan Albak, normal odaya alındı. Hastalığı çok zor tedavi edilen Cihan Albak’ın yoğun bakımdan çıkması sebebiyle, personel tarafından uğurlandı. Bu sırada çekilen bir fotoğrafı Anestezi ve Yoğun Bakım Ünitesi Uzman doktorlarından Dr. İbrahim Emer, sosyal medya hesabından paylaştı. Doktor Emer’in paylaştığı fotoğrafı kendi hesabından yeniden paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Sağlık çalışanlarımızın verdikleri emek ve özveri sonucu iyileşen her hastamız en büyük motivasyonumuz. Bizi mutlu eden sizin sağlığınıza kavuşmanız. Biz sağlık çalışanları olarak son hastamız iyileşene kadar çalışmaya devam edeceğiz” diyerek sağlık çalışanlarının mutluluğuna ortak oldu.

35 GÜN VENTÜLATÖRE BAĞLI KALDI

Cihan Albak’ı 35 gün süresince yoğun bakım ünitesinde takip eden uzman doktor İbrahim Emer, “Hastamız 8 Aralık’ta göğüs hastalıkları uzmanımız tarafından Covid servisine alındı. Durumu kötüleşene kadar orada kaldı. 15 Aralık’ta duruma kötüleştiği için Covid yoğun bakım ünitesine alındı. Bu tarihtan itibaren yaklaşık 35 gün vetülatöre bağlı olarak tedavi gördü. 35 günün ardından ventülatörden ayrıldı, dün servise çıkardık” dedi.

DEFALARCA KÖTÜLEŞTİ, DEFALARCA MÜDAHALE EDİLDİ

“Hastamız, yoğun bakım servisinde uyutulurken, çocukları için ve bebeği için yaşamak istediğini söyledi. O durum bizi zaten günlerce ağlattı” diyen doktor Emer, sözlerini şöyle sürdürdü:

“ Eşi hastamızın en kötü döneminde bizim hastanemizde sezaryenle doğum yaptı, bu bizim duygularımızı çok derinleştirdi. Zaten en kötü günlerinde olduğu için hastamızla oldukça duygulu anlar yaşadık. Defalarca kötüleşti, defalarca müdahale edildi. Tedavide mutlu sona ulaştık, çok sevinçliyiz, gerçekten çok mutluyuz. Bebeğimizin durumu çok iyi, hastamız Cihan Albak, şu anda göğüs hastalıkları uzmanımız tarafından serviste takip ediliyor. Uzun bir tedavi dönemine ihtiyaç duyabilir.”

SEVİNCİMİ PAYLAŞTIM

Sosyal medyada yaptığı paylaşımı içinden gelerek yaptığını belirten Emer, “Ben sadece sevincimi paylaştım. Hakikaten şu anda şok yaşıyorum, bu kadar etkili olacağını, bu kadar ilgi göreceğini hiç beklemiyordum. Özellikle de sayın Sağlık bakanımızın ilgisini çekipte, paylaştıktan sonra zaten ilgi çok çok arttı” diye konuştu

Facebook'la yorum yapın

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler

Facebook'la yorum yapın