Salı, Ocak 31, 2023
Ana SayfaSide'de atlı jandarma timi devriyeye başladı

Side’de atlı jandarma timi devriyeye başladı

ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde Eylül ayı sonuna sonuna kadar sahil, park ve ormanlık alanlar gibi araçla girilemeyen yerlerde güvenliği sağlayacak atlı jandarma timi göreve başladı.

Manavgat’ın Side başta olmak üzere turistik bölgelerde atlı jandarma timi de güvenliği sağlamak amacıyla göreve başladı. Nevşehir Jandarma At Köpek Eğitim Komutanlığı’ndan (JAKEM) geçici görevle gönderilen, Jandarma Üstçavuş Hatice Özbek ve jandarma Çavuş Mehmet Ali Oflu’dan oluşan  atlı tim, Side’ye geldi.

28 EYLÜL’E KADAR BÖLGEDE

Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı bünyesinde görevlendirilen ve Başak ile Polat isimli 2 atın olduğu tim turizm bölgelerinde güvenliğin sağlanması için 28 Eylül’e kadar görev yapacak. İyi derecede yabancı dil bilen binicilerden oluşan atlı jandarma timi, sahiller ve Titreyengöl bölgesindeki ormanlık alanlar ile tarihi yerler gibi araçla girilemeyen yerlerde vatandaşların ve turistlerin can ve mal güvenliğinin sağlanması için devriye görevinde bulunacak.

Atlı jandarma timi, ilk görev gününde Side sahil bölgesi, Antik Tiyatro, Side çarşısı ve Apollon Tapınağı’nda devriye görevi yaptı. Apollon tapınağı önünde timi gören vatandaşlar, atlara büyük ilgi gösterdi ve fotoğraf çekindi.

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler