Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaAsayişSide’de ölen çiftin kimlikleri belli oldu

Side’de ölen çiftin kimlikleri belli oldu

ANTALYA’nın Manavgat ilçesi Side Mahallesi’nde birlikte yaşadıkları evde ölü bulunan kadın ve erkeğin Alman uyruklu Helmut Werner Kriesten (70) ve Avusturya uyruklu Angelika Berger (49) olduğu tespit edildi. Çiftin intihar ettiği belirlendi.

Side Mahallesi Cemal Gürsel Bulvarı’ndaki bir apartmanın 3’üncü katında birlikte yaşayan soy isimleri bilinmeyen Alman uyruklu Helmut ve Avusturya uyruklu Angelika, geçen Çarşamba günü kaldıkları dairede ölü bulundu. Apartmandaki koku nedeniyle komşularının haber vermesiyle jandarma ekipleri Helmut ve Angelika’nın bulunduğu daireye geldi. Jandarma görevlileri zile uzun süre basmalarına kapının açılmaması üzerine çağırdıkları çilingir yardımıyla içeri girdi. İçeride ölü olarak bulunan bir Angelika ve Helmut’un cesetleri yapılan incelemenin ardından kesin ölüm sebeplerinin belirlenmesi amacıyla Antalya Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

DAHA ÖNCEDEN SİDE’DE TATİL YAPMIŞLAR

Dairede jandarma tarafından yapılan aramada çiftin telefonları suya atılmış ve birçok eşyalarının ise kıyılmış durumda olduğu tespit edildi. Jandarma ekipleri yaptıkları araştırmada, Helmut ve Angelika’yı Side Mahallesi’nde tanıyan yerleşik yabancılara ulaştı. Helmut ve Angelika’nın daha önceden Side’de 5 yıldızlı bir otelde tatil yaptığını belirleyen Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, otel kayıtlarından ölenlerin Alman uyruklu Helmut Werner Kriesten ve Angelika Berger olduğunu tespit etti. Çifti tanıyan yerleşik yabancıların bazı mekanlarda sahne alarak müzik yapan Angelika Berger’in bir süredir rahatsız olduğunu söyledi. Koronavirüs salgını tedbirleri çerçevesinde, çiftin bilinmeyen bir sebeple intihar ettiği belirlendi. Çiftin intihar etmeden önce evlerinde bulunan yiyecekleri komşularına verdiği ve bir kısmını da çöpe attığı, dairede aramalara rağmen bulunamayan pasaportlarında bu sırada çöpe atılmış olabileceği değerlendiriliyor.

Helmut Werner Kriesten ve Angelika Berger’in cenazeleri Antalya Adli Tıp Kurumu’nda bulunuyor.

Facebook'la yorum yapın

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler

Facebook'la yorum yapın