Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaGündemŞoförler Odası’nda seçim heyecanı

Şoförler Odası’nda seçim heyecanı

MANAVGAT Şoförler ve Otomobilciler Odası Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel kurulda mevcut Başkan Mehmet Muammer Ünal ve Mahmut Şafak başkan olmak için yarışıyor.

Manavgat Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan genel kurula Belediye Başkanı Şükrü Sözen, CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seydi Tahsin Güngör, Manavgat Mali Müşavirler ve Serbest Muhasebeciler Odası Başkanı Nezih Özgenç, Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Özcan, Manavgat Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin, Manavgat Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan’la birlikte oda üyeleri katıldı.

Divan Başkanlığını Serik Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Sedat Karagöz’un yaptığı kongre saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı’yla başladı. Kongrede mevcut yönetimin faaliyetleri oybirliğiyle ibra edildi.

SÖZEN: STK’LAR ÇOK ÖNEMLİ

Dilek ve temenniler bölümünde konuşan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, sivil topluk kuruluşlarını (STK) önemsediğini belirterek, “STK’lar hem ülkemiz hem kentimiz için geleceğe taşıma konusunda çok önemlidir. Kentlerin çıkarları söz konusu olduğunda STK’ların tek ses olmasının faydasını, Ulualan’da yapılması planlanan 3 bin dönümlük arazide gördük. 3 bin dönülük araziyi 3 kişiye verilmesi planı, Manavgat’ta ki STK’ların tek ses olarak tepki göstermesi sayesinde önlendi” dedi.

ŞAFAK: “KORSAN TAŞIMACILIĞI ÖNLEYECEĞİM”

Başkan adaylarından Mahmut Şafak’ta yaptığı konuşmada, kendisinin bir önceki dönem başkan olduğunu hatırlatarak, hem o zaman yaptıkları çalışmaları anlattı, hemde mevcut yönetime eleştiriler yöneltti. Yönetime geldiklerinde yapacakları çalışmaları da anlatan Mahmut Şafak, “Manavgat’ta korsan taşımacılığı sona erdireceğim. Taksicilere en yüksek taksimetre fiyatını alacağım” dedi.

ÜNAL: “SENİN KORSANDA ARABAN VAR, NASIL OLACAK BU?”

Halen oda başkanı olan Mehmet Muammer Ünal’da, yaptığı konuşmada rakibinin kendisi hakkında söylediklerine yanıt verdi. Başkan Ünal, “Dürüstlükten bahseden Mahmut Şafak, burada korsan taşımacılığını önleyeceğini söyledi. Ama kendisinin bir arabası halen korsan taşımacılık yapıyor. Nasıl olacak bu. Hem bu nasıl dürüstlük” dedi.

Konuşmaların ardından oy kullanma başladı. Seçimde Manavgat Şoförler ve Otomobilciler Odası’na kayıtlı 3 bin 700 üyeden 2950’si kurulan 12 sandıkta oy kullanacak.

Facebook'la yorum yapın

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler

Facebook'la yorum yapın