DOLAR 18,8383 % 0.1
EURO 20,3282 % -1.12
GRAM ALTIN 1.128,47 % -2,34
ÇEYREK A. 1.845,04 % -2,34
BITCOIN 448.678 -0.358
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Su kuyusuna düşen köpeği itfaiye kurtardı

Son Güncelleme :

14 Şubat 2021 - 14:09

Su kuyusuna düşen köpeği itfaiye kurtardı

Antalya Manavgat’ta su kuyusuna düşen sokak köpeğini itfaiye 3 saat süren çalışma ile kurtardı. Kendisini kurtarmaya gelen itfaiye erinin elini ısıran ve 4 saat soğuk suyun içinde kaldığı için hipotermi köpek, kuyudan çıkarıldıktan sonra tedavi için Manavgat Belediyesi Hayvan Barınağına götürüldü.

Cumartesi günü saat 15:00 sıralarında bir köpeğin sürekli havlaması ve ulumasını duyan Sarılar Mahallesi sakinleri, sesin geldiği yeri araştırdı. Kısa süren araştırma sonucu köpek havlama ve uluma sesinin sokakta bulunan boş bir arazideki su kuyusundan geldiğini fark etti. Yaklaşık 10 metre derinliğinde içi su dolu olan kuyunun içine düşen köpeğin kurtarılması için vatandaşların ihbarı ile Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye kurtarma ekipleri bölgeye geldi.

KÖPEK İTFAİYE ERİNİ ELİNİ ISIRDI

Hazırlık çalışmalarını tamamlayan itfaiye eri Mesut Başkal kuyuya inerken, sokak sakinleri de kurtarma çalışmalarını yakından izledi. Kurtarma çalışması sırasında köpek tarafından eli ısırılan Başkal, uzun bir mücadeleden sonra köpeği iple bağlarken, vatandaşların da yardımı ile köpek yukarı çekilerek kuyudan çıkarıldı.

SOĞUK SUDA HİPOTERMİ GEÇİRDİ

Kuyuya düşerken yaralanan köpek ayrıca 4 saat soğuk suyun içinde kalmaktan dolayı hipotermi geçirdi. Çıkarıldığında titreyen ve kasılma nöbeti geçiren köpeği vatandaşlar battaniye ile ısıtmaya çalışırken, diğer taraftan köpeğin tedavi edilmesi için Manavgat Belediyesi Hayvan Barınağını aradı. Bu sırada köpeği kuyudan kurtaran itfaiyeci Mesut Başkal da kuyudan çıkar çıkmaz köpeğin yanına giderek başını okşadı. Köpek, hayvan barınağından gelen yetkililer tarafından tedavisi yapılması amacıyla hayvan barınağına götürüldü.