Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaSağlıkKoronavirüsSu sporları çalışanlarından ‘evde kal Türkiyem’ çağrısı

Su sporları çalışanlarından ‘evde kal Türkiyem’ çağrısı

ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde faaliyet gösteren su sporları işletmeci ve çalışanları yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle paraşütle ‘evde kal  Türkiyem’ çağrısı yaptı.

Çin Halk Cumhuriyeti’nde ortaya çıkarak bütün dünyayı etkisi altına alan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel salgın olarak ilan edilen Covid-19’la ilgili olarak Manavgat’ta su sporları işletmeci ve çalışanları vatandaşların evde kalması çağrısı yaptı. Alınan özel izinle ve Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarının gözetiminde denize açılan sporları çalışanları, paraşütle Manavgat sahillerinde Türk bayrağı ve ‘evde kal Türkiyem’ mesajının yazılı olduğu pankart açtı.

TURİZM ÇALIŞANLARI SEZONU BEKLİYOR

Manavgat Turizmi Geliştirme Kooperatifi Başkanı Ömer Şahin, dünyanın ve Türkiye’nin yaşanan Covid-19 salgını nedeniyle çok zor günler geçirdiğini belirterek, “Bu süreçte en zor durumda kalan, meslektaşlarımız ve çalışanlarımız. En az 5 aydır bugünleri bekleyen, sezonun açılmasını bekleyen turizmcilerimiz. Zor durumdaki turizm çalışanlarımıza bir nebze katkı olsun diye Manavgat Turizm Geliştirme Kooperatifi olarak yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla beraber ayni ve nakdi yardımda bulunduk” dedi. Başkan Ömer Şahin, ülke olarak mücadele ederek bu salgının üstesinden gelineceğini söyleyerek, “Bu salgının çok hızlı sona ermesi için uzmanların uyarılarında söylediği gibi evde kalmanın, insanlarla ilişkileri azaltmanın önemi çok büyük. Bu nedenle, ‘evde kal Türkiye’ diyoruz” dedi.

Facebook'la yorum yapın

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler

Facebook'la yorum yapın