Perşembe, Haziran 1, 2023
Ana SayfaGündemTuristlerden tırnakçılık yöntemiyle 2 milyon lira çalan 15 şüpheli yakalandı

Turistlerden tırnakçılık yöntemiyle 2 milyon lira çalan 15 şüpheli yakalandı

Murat DELİKLİTAŞ-Mustafa Mert KARACA/İSTANBUL,(DHA)-HAVALİMANINDAN yolcu taşıyan otobüslerden inen turistleri taksici olduklarını söyleyerek tırnakçılık yöntemiyle yaklaşık 2 milyon liralık hırsızlık yapan 15 kişi eş zamanlı operasyonla yakalandı. Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, özellikle Beyoğlu, Şişli ve Beşiktaş civarında, taksici olduklarını söyleyerek turistleri kandıran kişilerin, tırnakçılık yöntemiyle hırsızlık yaptığı ihbarları üzerine çalışma başlattı. Havalimanından yolcu taşıyan otobüslerin yanaştığı duraklar ve çevresinde incelemelerde bulunan polis ekipleri, şüphelileri tespit ettikten sonra 3 ay boyunca teknik ve fiziki takibe başladı.

TIRNAKÇILIK YÖNTEMİYLE 2 MİLYON LİRALIK HIRSIZLIK

Takip sonucu, şüphelilerin özellikle Beşiktaş, Beyoğlu ve Şişli civarında, havalimanından yolcu taşıyan otobüslerden inen turistlerin yanına giderek kendilerini taksici olarak tanıttığı, sonrasında ise dövizlerin geçerliliğini kontrol etmek bahanesiyle kontrol ettikleri sırada tırnaklama yöntemiyle hırsızlık yaptıkları ortaya çıktı. Bu yöntemle 32 turistten 2 milyon liraya yakın para çaldıkları tespit edilen 15 şüpheli, geçtiğimiz cuma günü Beyoğlu, Gaziosmanpaşa, Zeytinburnu, Maltepe, Bayrampaşa, Şişli, Eyüpsultan ve Esenyurt’taki 23 adrese yapılan eş zamanlı operasyonla yakalanarak gözaltına alındı.

Şüpheliler, İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliğinde yapılan sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edildi. (DHA)

(FOTOĞRAF)

RELATED ARTICLES
- Advertisment -