Salı, Haziran 6, 2023
Ana SayfaTürkiyeAntalya'Üçlü ilişki' cinayeti sanığına müebbet, Alman sevgiliye 15 yıl hapis istemi

‘Üçlü ilişki’ cinayeti sanığına müebbet, Alman sevgiliye 15 yıl hapis istemi

Mithat ABAKAN/ANTALYA, (DHA)- ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde geçen yıl ocak ayında üçlü cinsel ilişki yaşadıkları Kadir Demir’i (39), 54 bıçak darbesiyle öldürüp penisini kesmekle suçlanan Elvan Küçükaltun’un (49) ömür boyu, kendisine yardım ettiği iddia edilen sevgilisi Nadja Angela Grosser’in (41) 15 yıla kadar hapsi istendi.

Manavgat’ın Side Mahallesi’nde geçen yıl 28 Ocak tarihinde Elvan Küçükaltun ve 3 yıldır birlikte yaşadığı Alman Nadja Angela Grosser, ortak arkadaşları olan Kadir Demir’i eve davet etti. Akşam üzeri eve gelen Kadir Demir’le birlikte alkol alan üçlü ardından, ilişkide bulundu. İlişki sırasında Elvan Küçükaltun, birlikte yaşadığı Alman sevgilisi Nadja Angela Grosser’e sert ve agresif davrandığı iddiasıyla Kadir Demir’le tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine çıkan bıçaklı kavgada Elvan Küçükaltun, önce Kadir Demir’i göğsünden bıçakladı, ardından cinsel organını kesti.

ET DOĞRADIM, İÇİM DARALDI

Kadir Demir’in öldüğünü anlayan Elvan Küçükaltun, Nadja Angela Grosser’le birlikte yakındaki markete giderek içki satın aldı. Nadja Angela Grosser’i köpeklerle birlikte evden gönderen Elvan Küçükaltun, bir süre sonra cesedi hemen evin yakınında bulunan parka gömmek istedi. Parka giderek mezar yeri kazmaya başlayan Elvan Küçükaltun’u görenler jandarmaya kaçak kazı ihbarında bulundu. Olay yerine gelen jandarma ekiplerini gören Elvan Küçükaltun, kaçarak Side sahiline gitti. İhbarcının tarifi üzerine jandarma ekipleri, Side sahilinde Elvan Küçükaltun’u yürürken yakaladı. Üzeri kanlı olan Elvan Küçükaltun, jandarma görevlilerinin sorusu üzerine, “Ben et doğradım, içim daraldı; biraz hava almaya çıkmıştım” dedi.

EVDE PENİSİ KESİLMİŞ CESET BULUNDU

Kimliği yanında olmayan Küçükaltun’un davranışlarından şüphelenen jandarma ekipleri, evi kontrol etmek için geldiklerinde vahşi cinayeti ortaya çıkardı. Telefonla eve çağrılan Nadja Angela Grosser’le birlikte Elvan Küçükaltun, jandarma tarafından gözaltına alındı. Kadir Demir’in cesedi olay yerinde yapılan incelemenin ardından Antalya Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Jandarmada işlemleri tamamlanan Küçükaltun ve Grosser, adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden Elvan Küçükaltun, ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklanırken, Nadja Angela Grosser adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı’nın itirazı üzerine Nadja Angela Grosser de 2 gün sonra ‘suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme’ suçundan tutuklandı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ ÖMÜR BOYU HAPİS İSTENDİ

Olayla ilgili Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame, 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. İddianamede, olayın üçlü cinsel ilişki sırasında bir tartışmadan çıktığı anlatılarak, Elvan Küçükaltun’un Kadir Demir’i 34’ü öldürücü, 54 bıçak darbesiyle öldürdüğü, penisini kestiği belirtildi. İddianamede, şüpheli Kadir Demir’in cep telefonunda yapılan incelemede, aynı kişilerin daha önce yaşadıkları üçlü cinsel ilişkiye dair video kaydı bulunduğu belirtildi. İddianamede, Elvan Küçükaltun’un ‘canavarca hisle kasten öldürme’, Nadja Angela Grosser’in de ‘kasten öldürmeye iştirak’ suçundan cezalandırılması talep edildi.

SAVCI ESAS HAKKINDAKİ GÖRÜŞÜNÜ SUNDU

Olaya ilişkin davanın 3’ncü duruşması Manavgat 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya tutuklu sanık Elvan Küçükaltun ve tutuksuz yargılanan Nadja Angela Grosser’le birlikte sanık avukatları, hayatını kaybeden Kadir Demir’in yakınları ve avukatı katıldı. Duruşmada savcı, davayla ilgili esas hakkındaki görüşünü sundu. Savcı esas hakkındaki görüşünde, cinayetin ortaya çıkması ve sanıkların jandarma görevlileri tarafından gözaltına alınması ve diğer adli süreç anlatıldı. Sanıklardan Elvan Küçükaltun’un Kadir Demir’i yaklaşık 5 hafta önce tanıdığını aktardığını belirten savcı esas hakkındaki görüşünde, sanığın verdiği ifadede; ‘kendini kurtarmak için maktülün elindeki bıçağa hamle yaptığını, sap kısmını tutamadığını, elinin namlu kısmına gelince kesildiğini, maktül Kadir’le aralarında boğuşma yaşandığını, olay sırasında Nadja’ya odana çıkmasını söylediğini, sonrasını hatırlamadığını, neler olduğunu bilmediği, markete gitme, penis kesme, çukur kazılma eylemlerinden haberinin olmadığını’ söylediği aktarıldı.

TELEFONDA ÜÇLÜ İLİŞKİ GÖRÜNTÜLERİ ÇIKTI

Tutuklu sanık Nadja Angela Grosser’in ise Kadir Demir’le 2020 yılında Side sahilinde gezerken tanıştıklarını söylediğini kaydeden savcı esas hakkındaki görüşünde; her iki sanığın farklı beyanları sebebiyle sanıklar ve ölen Kadir Demir’in telefonlarının HTS kayıtlarının incelenmesi sonucunda 13 Haziran 2021’de itibaren ara görüştüklerini, sanık Elvan Küçükaltun’un telefonunda yapılan incelemede 21 Temmuz 2021 tarihine ait bulunan 2 erkek ve bir kadının olduğu cinsel ilişki videosunda Nadja’nın yüzünün göründüğü, erkeklerin görünmediği, ses kayıtlarının incelenmesinde ise sanık Elvan Küçükaltun ile ölen Kadir Demir’e ait olduğunun değerlendirildiği belirtildi.

ESAS HAKKINDAKİ GÖRÜŞTE SANIK İFADELERİ

Esas hakkındaki görüşte, sanık Nadja Angela Grosser’in olaya ait ifadesinde Kadir Demir’in zaman zaman evlerine geldiğini ve üçlü ilişkiye girdiklerini anlattığı belirtilerek şu ifadeler kullanıldı:

“Olay günü Elvan, Kadir’i çağırmak için birkaç defa telefon açtı. Kadir önce telefona bakmadı sonra geri aradı. Kadir geldiğinde birlikte alkol aldık. Sonra üçlü ilişkiye girdik. Bu sırada Elvan erken rahatlayarak odadan çıktı. Biz Kadir’le ilişkiye devam ettik. Bir süre sonra Elvan’ın odaya iç çamaşırı giyinik şekilde geldi ve bana ‘odadan çık’ dedi. Ben oturma odasına geçtim. Elvan kapıyı kapattı. Sonra Elvan oturma odasına geldi. Eli kanıyordu, ben pansuman yaptım. Çok alkollü olduğu için içeride ne olduğunu sormadım. Ardından markete alkol almaya gittik. Yolda giderken bana, Kadir’i kastederek, ‘galiba öldü’ dedi. Bana da ‘Beni seviyormusun yoksa bırakıp gidecekmisin?’ diye sordu. Çok korkmuştum. Elvan’a ‘bu olayla bir ilgim olmasını istemiyorum’ dedim. Köpekleri de alıp evden çıkarken bana, ‘Kadir’in çantasını da al ve denize at’ dedi. Sahile doğru giderken, Almanya’daki eski eşimi aradım, durumu anlatıp ne yapmam gerektiğini sordum. Bana, ‘ben bir Elvan’ı arayayım’ dedi. Elvan’la görüşmüş. Elvan ona Kadir’in penisinin kesik olduğu 2 fotoğraf göndermiş. Eski eşim bunları bana gönderdi ve ‘Hemen bu resimler ve elindeki çantayla birlikte polise git’ dedi. Bu sırada Elvan beni aradı, eve jandarmanın geldiğini ve benimle görüşmek istediklerini söyledi. Ben korkudan elimde bulunan çantayı ilk gördüğüm arabanın üstüne bıraktım ve eve gittim” dediği kaydedildi.

ELVAN KÜÇÜKALTUN SUÇTAN KURTULMAYA ÇALIŞIYOR

Savcı esas hakkındaki görüşünde, sanık Elvan Küçükaltun’un savunmasının suçtan kurtulmaya yönelik olduğunu ve buna itibar edilemeyeceğini, sanığın Kadir Demir’e yönelik ‘kasten öldürme’ suçunun işlediğini sabit olduğunu, sanık Nadja Angela Grosser’in ise suçun işlenmesinden önce ve işlenmesi sırasında yardım ettiğini belirtti, Esas hakkında görüşte, sanık Elvan Küçükaltun’un ömürboyu hapis, sanık nadja Angela Grosser’in ise 10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmaları talep edildi.

SANIKLAR EN ÜST SINIRDAN CEZALANDIRILSIN

Duruşmada savcının esas hakkındaki görüşünün ardından konuşan şikayetçilerin avukatı Oğuz Dilek ise savcının görüşüne kısmen katılmadıklarını belirterek, “Her iki sanığın beyanları farklıdır. Suç tarihinde maktül ısrarla eve çağrılmıştır. Otopsi raporuna göre, Kadir Demir2in vücudundaki darbe sayısı ve yaralanmaların yerleri, olay sırasında evde 2 bıçak bulunması ve her 2 bıçakta da parmak izlerinin olması eylemin birlikte gerçekleştirildiğini göstermektedir. Sanık Nadja Angela Grosser tarafından verilen ‘görmedim, duymadım’ şeklindeki beyanlar hayatın olağan akışına aykırıdır. Seslerin duyulmaması mümkün değildir. Kadir Demir’in cesedi salona taşınmıştır. Branda haırlanmış, mezar kazılmıştır. Kin ve nefretin sınırları aşılmış, maktülün cinsel organı kesilmiş, şarap içilerek kutlama yapılmıştır. Her iki sanığında canavarca hisle öldürme suçundan cezalandırılmalarını talep ediyoruz” dedi.

Sanıkların avukatları ise esas hakkındaki görüşe karşı savunma yapmak için süre istedi, duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

FOTOĞRAFLI

RELATED ARTICLES
- Advertisment -