Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaAntalyaManavgatUcuz tatil adresi Manavgat / Side otelleri

Ucuz tatil adresi Manavgat / Side otelleri

Rusya’nın Avrupa’ya gaz sevkiyatını durdurmasının ardından, çeşitli ülkelerde kış mevsimini nasıl geçireceklerinin hesabı yapılmaya başlandı. Bunu fırsat bilen Avrupalı tur operatörleri, kış mevsiminde Manavgat ve Side’deki otelleri günlüğü 10 Euro’dan başlayan fiyatlarla adeta kapattı.

Turizm sektörünün en büyük sorunlarından biri olan ucuz fiyat politikasından Manavgatlı otelciler bir türlü kurtulamadı. Avrupa ülkelerinin bekleyen çok zor kışın imdadına Manavgat ve Side’de ki otelciler yetişti. Otelciler, kış mevsimi için verdikleri sudan ucuz fiyatlarla Manavgat ve Side’nin adını bütün dünyaya ‘ucuz’ olarak duyurdu.

559 EURO’YA 22 GÜN TÜRKİYE TATİLİ

BİM mağazalarının Almanya’daki farklı bir türü olan indirim marketleri zinciri Lidl, her şey dahil Türkiye tatili satışına başladı. Sosyal medyada da gündem olan 22 günlük Türkiye tatilinin fiyatı, uçuş masrafları da dahil 599 Euro olarak açıklandı. Her şey dahil tatil programlarıysa bir hafta ila 15 günü kapsayacak şekilde satılıyor. Zincir marketin sitesinde Türkiye’den ağırlıklı olarak Antalya ön plana çıktı ve toplamda 4 binin üzerinde lokasyon yer aldı.

EMEKLİLERE TEŞVİK 500 EURO PRİM DESTEĞİ

Listede kişi başı 2 gecelik 16 Euro’luk oteller de, 7 gecelik kişi başı 899 Euro’luk alternatifler de bulunurken; Lidl’ın internet sitesinde Nepal, İtalya ve Yunanistan gibi çok sayıda farklı destinasyonda tatil önerileri sunuldu. Almanya Seyahat Acentaları Birliği (VUSR) Başkanı Marija Linnhoff da enerji tasarrufu için Alman emeklilerin kış aylarını Mayorka veya Türkiye’de geçirebileceklerini söylemiş, devletin kışı sıcak Akdeniz ülkelerinde geçirecek emeklileri teşvik için 500 Euro prim desteği verebileceğini belirtti.

Facebook'la yorum yapın

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler

Facebook'la yorum yapın