Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaAntalyaManavgatÜlkü Ocakları’ndan kan bağışı

Ülkü Ocakları’ndan kan bağışı

MANAVGAT Ülkü Ocağı tarafından 19 Mayıs’ta Türk Kızılayı’na kan bağışı yapıldı. Ülkü Ocağı Başkanı Hakan Rehber, “19 Mayıs’ta farkındalık yaratmak istedik” dedi.

Yeni tip koronavirüs salgınında insanların virüs kapma korkusuyla kan bağışında bulunmaktan çekinmesi  ve Türk Kızılayı’nın kan stoklarındaki azalmaya karşı çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından kan bağışı kampanyaları düzenleniyor. Manavgat Ülkü Ocağı’da bu amaçla Kızılay’a kan bağışında bulundu. Manavgat Ülkü ocağı Başkanı Hakan Rehber’in talebi, Kızılay Manavgat Şube Başkanı Pınar Kapukaya’nın organizasyonuyla ilçeye gelen kan toplama otobüsünde 19 Mayıs gecesi iftardan sahura kadar kan bağışı yapıldı. Koronavirüs salgınında korunmak amacıyla sosyal mesafeye dikkat edilerek her 20 dakikada bir 2-3 kişi olmak üzere toplam 64 ünite kan bağışı toplandı.

Manavgat Ülkü Ocağı Başkanı Hakan Rehber

KIZILAY GÜZİDE BİR KURUM

Manavgat Ülkü Ocağı Başkanı Hakan Rehber, “Kızılay milletimizin çok güzide ve çok önemli bir kurumu. Son günlerde Kızıaly’ın kan stoklarında azalma olduğuna dair bilgiler geliyordu. Biz, Ülkü ocakları olarak her yıl düzenli kan bağışı yapıyoruz. Bu yıl bunu 19 Mayıs’a denk getirerek biraz daha dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak istedik. Kan bağışı hem kendi sağlığımız için, hemde Kızılay’ın varlığını sürdürmesi ve ihtiyaç anında milletin hizmet,ine koşması için çok önemli. Bizde her yıl düzenli olarak Kızılay’a kan bağışı yapıyoruz” dedi.

SAHURA KADAR DEVAM ETTİ

Ülkü Ocağı’nda ki gençlerin ilgisinin çok iyi olduğunu belirten Rehber, “Sosyal mesafeyi korumak adına sahura kadar burada kan verme işlemi devam edecek. Sadece ocaktaki gençler değil Manavgat halkınında çok büyük teveccühü ve desteği oldu” diye konuştu.

Facebook'la yorum yapın

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler

Facebook'la yorum yapın