DOLAR 18,8383 % 0.1
EURO 20,3282 % -1.12
GRAM ALTIN 1.128,47 % -2,34
ÇEYREK A. 1.845,04 % -2,34
BITCOIN 448.678 -0.358
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

Yusuf Halimoğlu: ‘Topladığınız kişisel verileri nasıl koruyorsunuz?’

Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu, Ulualan Projesi’ne karşı çıkan Ulualan’ın Koruma Platformu tarafından toplanan matbu imza formlarında ki, TC Kimlik numaraları, ad soyad ve adres bilgilerinin nasıl korunduğunu sordu. Bir sürü dolandırıcılık olayı duyulduğunu aktaran Yusuf Halimoğlu, “İmza veren vatandaşlarımız adına soruyorum, bu topladığınız kişisel bilgileri nasıl koruyorsunuz?”

Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu, parti binasında düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Gazetecilerin ev vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutlayan Halimoğlu, geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında Manavgat’ta sivrisinek sorunu yaşandığını aktardığını ama bugüne kadar herhangi bir değişiklik olmadığını söyledi. Ülke olarak çok zor bir salgın sürecinden geçildiğini ve vatandaşların sokağa çıkamadığını anlatan Başkan Halimoğlu, “Geçen basın toplantısının ardından hemen bir vektörel ilaçlama yapıldı ve öyle kaldı. Manavgatlılar balkonlara çıkamıyor, kapı ve pencerelerini açamıyor. Bu konuda acilen bir çözüm bulunmalı” dedi. Kendisinin geçen toplantıda şakayla karışık ‘Manavgat Belediyesi 5 sene önce olduğu gibi cibindirik dağıtırsa sıraya girip alacağım’ dediğini belirten Başkan Halimoğlu, “Benim bu sözlerimi duyan bir çok kişi, belediye kampanya yaptığında kendilerine de almam için bana gerek sosyal medayadan gerekse cep telefonundan bir çok mesaj attı” diye konuştu.

ULUALAN’I UNUTTURMAYA ÇALIŞIYORLAR
‘Ulualan ölü alan’ olmasın diye kampanya başlatanların kendisini hazırladığı projede de 1910 dönümlük alanın golf alanı olarak ayrıldığı ortaya çıktıktan sonra gündem değiştirmeye çalıştığını söyleyen Başkan Halimoğlu, “Son günlerde Ulualan’dan hiç bahsetmiyorlar. Gündem değiştirmeye çalışıyorlar” dedi. Manavgat Belediyesi tarafından hazırlanan planda, Ulualan bölgesinde uçuş pistinin yanında bulunan 150 dönümlük sık ormanlık alanı TTA alanı olarak ayırmışlar. TTA yapılaşmanın en çok olduğu alandır. Onların planı uygulansaydı burada yüzlerce binlerce ağaç kesilecekti. Ama sorulduğunda çevreci olduğunu iddia ederler” dedi.
TİTREYENGÖL’DE PLANI MANAVGAT BELEDİYESİ YAPTI
Aynı durumun Titreyengöl’de yaşandığını söyleyen Başkan Halimoğlu, “2019 seçimlerinden önce Titreyengöl bölgesinde yapılan bir işletme için basın açıklamaları yapıldı. Bakanlık ağaçları kestiriyor denildi. Geçtiğimiz günlerde 2 bakanın katıldığı toplantıda görüldü ki, planı hazırlayan ve orasını TTA olarak ayıran Manavgat Belediyesi. Daha sonra yaptıkları açıklamalarda ‘ama ihaleyi bakanlık yaptı, parayı bakanlık aldı’ diyorlar. Evet doğru, parayı bakanlık aldı. Ama orasını planda TTA alanı gösteren Manavgat Belediyesi. Yani ağaçları kestiren Manavgat Belediyesi” dedi.
KİŞİSEL VERİLER NASIL KORUNUYOR?

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın hazırladığı Ulualan projesine karşı Manavgat Belediyesi’nin ön ayak olmasıyla kurulan platformun, proje karşıtı olarak düzenlediği imza kampanyasıyla ilgili soru işaretlerinin olduğunu aktaran Başkan Halimoğlu şunları söyledi:

“Ben vatandaşlarımızın niye imza attıklarını sorgulamıyorum. Ama matbu imza formlarında vatandaşların TC kimlik numaraları, ad ve soyadları, adresleri ve telefonları vardı. Yani kişisel verileri vardı. Deniyor ki biz 90 bin imza topladık. Bu kişisel verileri nasıl koruyorsunuz? Benim bilmediğim ve öğrenmek istediğim konu bu. Kamunun hakkını korumak için, Manavgatlıların hakkını korumak için sorduğum ve öğrenmek istediğim asıl konu bu. Her gün medyadan bir sürü dolandırıcılık olayı duyuyoruz. Bu kişisel veriler nasıl koruyor? Bu bilgiler satılabilir mi? Tehlikeli kişilerin eline geçebilir mi? Bunların hepsi mümkün. Örneğin çok iyi niyetle ve masumane bir şekilde kampanyaya imza veren Manavgatlı bir vatandaşa 4-5 sene sonra çok yüksek miktarda telefon faturası gelirse bunu kim ödeyecek?”
HASTANE İÇİN BELEDİYENİN 18 UYGULAMASI BEKLENİYOR
Başkan Yusuf Halimoğlu, gazetecilerin sorusu üzerine yapımı planlanan yeni Manavgat Devlet Hastanesi’nin yeriyle ilgili belediyenin 18 uygulaması yapmasını, şu anda tarla vasfında olan yeri arsaya dönüştürmesi gerektiğini belirterek, “1/5000’lik ve 1/ 1000’lik planda orası sağlık alanı olarak ayrıldı. Bakanlık tahsisi almadı diyorlar. Şu anda orası tarla vasfında. Bakanlık tarlayı ne yapsın? Belediye 18 uygulaması yaparak orasını bir arsa haline getirsin. Ne kadar yer kalacak. Ona göre kaç yataklı hastane yapılacağı belli olacak” diye konuştu.
EKSİK EVRAK GÖNDERMİŞLER, İŞ UZAMIŞ
2-3 gün öncesine kadar canlı hayvan pazarı konusunda herhangi bir bilgisi olmadığını, konunun gündeme gelmesiyle ilgili kurumdan bilgi aldığını anlatan Başkan Halimoğlu, “Durum şu, Manavgat belediyesi orasını ot parasını ödeyerek mera vasfından çıkarmış. Tahsisi konusunda yazışmalar yapılmış. Konu şu anda Ankara’da. İddia edildiği gibi herhangi bir tahsis iptali yok sadece eksik veya yanlış evrak gönderdikleri için işler uzamış. Yoksa hükümetin Manavgat Belediyesi’ne özel bir kastı yok. Eğer öyle olsaydı, örneğin belediye ne AKM’yi ne de yay köprüsünü yapabilirdi. Her ikisini de İller Bankası kredisiyle yaptı. O zaman engellemeyen hükümet şimdi kapalı canlı hayvan pazarı konusunda neden engellesin?” diye konuştu.
ULUALAN’DAKİ BELEDİYE ARAZİSİ NE OLACAK?

Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in yapılacak olan bütün yatırımları hazine arazilerinin üzerine yapmaya çalıştığını ama Ulualan’da kendilerine ait olan araziye bir şey yaptırmaya yanaşmadıklarını söyleyerek, “Manavat Belediyesi buraya ne yapmayı düşünüyor? Söylesinler de kamuoyundaki herkes öğrensin. Yoksa burasının akıbeti de Evrenseki arsaları gibi mi olacak?” diye sordu.


Warning: Illegal string offset 'ozellikler_videOzet' in /home/u753624172/domains/akdenizpazar.com/public_html/wp-content/themes/theHaberV7/dosyalar/singlesablon/single-videogaleri.php on line 132

Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu, Ulualan Projesi’ne karşı çıkan Ulualan’ın Koruma Platformu tarafından toplanan matbu imza formlarında ki, TC Kimlik numaraları, ad soyad ve adres bilgilerinin nasıl korunduğunu sordu. Bir sürü dolandırıcılık olayı duyulduğunu aktaran Yusuf Halimoğlu, “İmza veren vatandaşlarımız adına soruyorum, bu topladığınız kişisel bilgileri nasıl koruyorsunuz?” Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı […]

30 Temmuz 2020 - 16:07